shakerBet kas, kas nors kartą gamino kokteilį, Jums pasakys – su plaktuve (dar vadinama „šeikeriu“) kokteilius daryti yra ne tik patogiau, bet ir smagiau. Kokybiškesnės kokteilių plaktuvės ne tik gerai suplaka kokteilį, bet dar turi „integruotą“ nukošimo sietą, kuris leidžia plaktuvės turinį dailiai supilti į taurę.
Kita vertus, daugelis turbūt sutiks, kad plaktuvė – nėra pirmo būtinumo prietaisas namų buityje. O jeigu draugus kokteiliais vaišinate kartą į pusmetį ar rečiau, tai kyla natūralus klausimas – ar iš viso to daikto reikia? Tuo labiau, kad gera, kokybiška, nerūdijančio plieno plaktuvė kainuoja nuo ~50 Lt. iki … Lt . O 50 Lt. tai jau kiek kokteiliam ingredientų išeina…
Iš tiesų, jeigu nesate užkietėjęs estetas ir rankos nėra visiškai kreivos, viską galima išspręsti gerokai paprasčiau. Ir pigiau:

 

Variantas 1
Jums reikės dviejų plastikinių, į viršų platėjančių, puodelių (be rankenų) – vieno su didesne ertme, kito su šiek tiek mažesne. Geriau iš tvirtesnio plastiko, kad nesulūžtų po pirmo kokteilių vakarėlio. Talpa, didesniojo, maždaug ~0,4-0,5 l. Sudėkite ingredientus (ledukus, kokteilio sudedamąsias dalis, etc.) į didesnįjį puodelį, bet taip, kad dar gerokai liktų vietos iki viršaus. Tada mažesnįjį puodelį įgrūskite iš viršaus taip, kad neliktų vietos skysčiui pratekėti. Plakite. Norėdami nukošti turinį, viršutinį puodelį šiek tiek paverskite, kad atsirastų tarpas.

Variantas 2
Labai puikiai plaktuvę atstoja kelioninis termosas arba plastikinis gėrimų indas, kurį galima sandariai uždaryti. Principas paprastas – sudėkite ingredientus ir išplakite. Kiek sudėtingiau su nukošimu, bet jeigu po ranka turite kokį nors virtuvinį sietelį – problema išspręsta.

Gero plakimo!